Що таке ударно-хвильова терапія?

Що таке ударно-хвильова терапія?

Визначення ударно-хвильової терапії

Ударно-хвильова терапія (УХТ) – це метод лікування, який базується на застосуванні акустичних хвиль, що характеризуються високими амплітудами тиску.

Унікальність методу полягає в широкому і безпечному спектрі його можливостей, що застосовуються в різних галузях медицини, при лікуванні як неврологічних захворювань, так і захворювань опорно-рухового апарату.

Переваги методу УХТ

 • УХТ – неінвазивний та високоефективний метод лікування. Ефективність при лікуванні деяких захворювань сягає 95%.
 • Альтернатива хірургічним втручанням та блокадам. Деякі захворювання до появи УХТ лікувалися тільки блокадами кортикостероїдів або хірургічно (наприклад, бурсит, кальцинуючий тендиніт, плечолопатковий периартроз і т.п.). Зараз ці захворювання з успіхом лікуються за допомогою УХТ.
 • Швидке купірування болю без анальгетиків. Знімаються больові синдроми при травмах м’язів і сухожилків, при хронічних дегенеративно-дистрофічних захворюваннях опорно-рухового апарату, при артрозах.
 • Без застосування медикаментів. При хронічних болях в м’язах і суглобах, хребті традиційно застосовуються різні знеболюючі препарати, які мають багато побічних ефектів.
 • Результат помітний відразу вже після 1-ї процедури.
 • Процедура амбулаторна, 1 раз в тиждень, триває 10-20 хвилин. Наслідки впливу продовжують діяти і між сеансами, пацієнту немає необхідності щодня бути на процедурах.
 • Не потребує анестезії.
 • Позитивний стійкий ефект в лікуванні досягається у 87-95% хворих!

Механізм дії УХТ

Місцевий низькоінтенсивний вплив ударної хвилі на організм можна грубо порівняти з масажем від професіонала високого класу. Але пальці масажиста не проникнуть глибоко в тканини – туди, куди дістане ударна хвиля.

Ударна хвиля в зоні впливу стискає тканини завдяки створюваному тиску. Висока щільність цієї енергії і величезна швидкість її проникнення безпосередньо впливає на клітини, після чого відбувається таке ж різке їх розтягування внаслідок падіння тиску. У природі це є причиною виникнення кавітації – формування маленьких бульбашок, які заповнені повітрям або парами певної рідини. Коли в тканинах нормалізується тиск, ці бульбашки закриваються, як би «вибухають», що супроводжується виділенням теплової енергії. В результаті в місці впливу ударної хвилі клітини як би струшуються, відбувається їхня стимуляція і виділення тепла.

Як же наше тіло реагує на подібне “струшування”? Цілком природно – відбувається різкий приплив наповненою киснем крові і такий же відтік венозної крові. На цьому тлі починає активно працювати лімфатична система.

Завдяки звуженню і розширенню судин клітини отримують необхідну кількість крові і відповідно харчування. Управління цим процесом здійснює нервова система, яка «розподіляє» кисень і поживні речовини в ті чи інші тканини, реагуючи на зовнішні подразники.

Під впливом УХ ті ділянки організму, які перебували у болісному стані спазму або гіпертонусу, або містили фіброз, рубці або кальцинати, змінюють свою фізичну структуру. Це можливо під впливом УХ, які, завдяки своєму унікальному ефекту – неоангіогенезу, відновлюють кровотік і нейронну стимуляцію.

Іншими ефектами УХТ є аналгетичний (знеболюючий), протинабряковий і протизапальний. Завдяки цьому різко прискорюються регенераційні процеси в тканинах.

Чому лікування за допомогою ударно-хвильової терапії набуває популярності?

Лікування за допомогою ударно-хвильової терапії зараз вважається одним із найефективніших методів, при цьому абсолютно безпечним. Регенерація тканин і знеболювання при ударно-хвильовій терапії набагато перевищують дію медикаментів, а пацієнти з різними болями відчувають полегшення практично відразу після сеансу, а через один-два тижні біль зникає.

Крім того, сеанси ударно-хвильової терапії зазвичай короткі, тривають близько 15-ти хвилин, їх не потрібно повторювати щодня, а перерви між сеансами складають 5-7 днів.

Важливо, що для здійснення процедури не потрібна анестезія, отже пацієнт не потребує перебування у стаціонарі опісля.

Які показання для проведення ударно-хвильової терапії?

Ударно-хвильову терапію застосовують травматологи-ортопеди, спортивні лікарі та неврологи, до яких звертаються пацієнти, які скаржаться на біль у кисті, ліктьовому і плечовому суглобі, коліні, стопах, тазостегновому суглобі і спині. Коло захворювань, що супроводжуються такими симптомами, дуже широке.

Показаннями до процедури є артроз колінного суглоба, артроз тазостегнового суглоба (коксартроз), остеохондроз хребта, протрузії і грижі міжхребцевого диска, п’яткова шпора, реабілітація після спортивних травм,реабілітація після переломів, радикуліт, грижа міжхребцевих дисків, плоскостопість.

Також ударно-хвильова терапія застосовується в офтальмології та урології, в тому числі при лікуванні сечокам’яної хвороби і навіть простатиту.

Чи є протипоказання?

До протипоказань належать злоякісні новоутворення, гострі інфекційні захворювання, вагітність, наявність кардіостимулятора, серйозні ураження серця. Також процедуру не призначають дітям, оскільки у них ще не завершився процес формування кісток.

Безпека ударно-хвильової терапії

УХТ з успіхом застосовується кілька десятиліть у мільйонів пацієнтів. Було встановлено, що УХТ опорно-рухового апарату практично не має серйозних побічних ефектів. Навіть легкі побічні ефекти, такі як поколювання, біль, почервоніння або синці відносно рідкісні, скромні й короткочасні.

Під час проведення УХТ на деякий час больовий синдром може посилитися. Це пов’язано з реакцією організму на зовнішній подразник, що тягне за собою загострення захворювання і як результат – швидке одужання. Зазвичай, подібна реакція настає на самому початку лікування і може тривати від кількох годин до двох днів.

В результаті впливу на шкіру мікроударів через аплікатор (спеціальний передавач акустичної хвилі) в окремих випадках можуть утворитися синці – поверхневі гематоми, які зникають самі по собі протягом трьох днів. В основному це жінки з чутливою шкірою і “крихкими” судинами.

Варто відзначити, що сама процедура УХТ безболісна або терпимо болюча і знову ж таки залежить від індивідуальної чутливості пацієнта – рівня його больового порогу. Але навіть в таких випадках лікар регулює силу ударної хвилі і пацієнт комфортно переносить процедуру ЕУХТ.

Ефект від проведення процедур УХТ

Багато пацієнтів відчувають полегшення практично відразу після лікування. Цей ефект, як правило, тимчасовий і пов’язаний з ефектом анестезії від гіперстимуляції.

Проходить кілька днів від початку лікування до кінця другого тижня, коли більшість пацієнтів відзначають покращення. Залежно від діагнозу, процес загоєння може зайняти кілька тижнів або навіть місяців, але полегшення болю передує завершенню процесу загоєння.

Як здійснюється процедура?

Залежно від захворювання лікар визначає точки впливу, на які встановлюється датчик апарату, а комп’ютер прораховує необхідну частоту та інтенсивність ударних хвиль, які впливають на м’язи, кістки і сухожилля. Для рівномірного і більш глибокого проникнення хвиль на шкіру наноситься спеціальний гель. За допомогою аплікатора лікар надає цілеспрямований вплив на патологічний осередок.
Тривалість процедури залежить від діагнозу і кількості зон впливу. Час впливу на одну зону залежить від параметрів терапії при даному захворюванні, і може тривати від 10 до 20 хвилин.
Кількість сеансів, необхідних для отримання високого терапевтичного ефекту, залежить від індивідуальних особливостей людини і складності захворювання. Як правило, достатньо 5-12 процедур з інтервалами в 5-7 днів.
Спеціальної підготовки для проходження процедури не потрібно.
Процедура безболісна. Після завершення процедури пацієнт може продовжувати жити в звичайному режимі, лише уникати сильних фізичних навантажень.

Підготування УХТ

Перед початком лікування хворий обов’язково проходить:

 1. Огляд профільного фахівця: ортопеда-травматолога, невропатолога, уролога, дерматолога, хірурга, ендокринолога.
 2. Рентген обстеження, за необхідності, проводиться магнітно-резонансна томографія (МРТ).
 3. Здає аналіз крові на час згортання крові і коагулограму.

Пацієнта, безпосередньо перед проведенням самої процедури УХТ, оглядає лікар. Він за допомогою пальпації визначає найбільш болючу ділянку, наприклад, на п’яті. Ударну хвилю скеровують саме в це місце.

Де здійснюють ударно-хвильову терапію у Кривому Рогу?

Медичний Центр ударно-хвільової терапії “MEDCENTR №1” – Кривий Ріг допоможе позбутися болю в спині, колінах, шиї, суглобах незалежно від причин його виникнення. Завдяки використанню надсучасного обладнання та високій кваліфікації лікарів, ви можете бути впевнені в ефективності запропонованого способу і позитивному результаті.

Апаратура для проведення УХТ

Процедури проводяться на сучасному апараті фірми Storz Medical Duolith SD1 Ultra. Апарат унікальний тим, що використовує технології Ді-Ектор (D-actor) і Ві-Ектор (V-actor). Крім цього застосовується великий набір аплікаторів для лікування різної патології (для кожної хвороби свій аплікатор). За допомогою апарату можна проводити сеанси біомеханічної стимуляції, яка дозволяє лікувати більшість захворювань м’язів і сухожилків (повертає всі властивості сполучної тканини, оновлює її), а також впливає на кровоплин.

Читайте докладніше про Апаратуру для проведення УХТ >

 

Ударно-хвильова терапія у Кривому Рогу. Дізнатися подробиці, ціни та записатися на консультацію Ви можете за телефонами  095 812-000-4  097 812-000-4 або замовивши зворотній дзвінок.